Monday, 30 August 2021 20:34

Μεγάλες διακρίσεις αθλητών και του προπονητή της Ανδρικής ομάδας. Έγινε η κλήρωση της Handball Premier.

Written by

Μεγάλες διακρίσεις για τους αθλητές του BIANCO MONTE DRAMA 1986 Αδάμ Παπαδόπουλο, Αχιλλέα Τόσκα, Αθανάσιο Παπάζογλου, Ευγένιο Τουνγκελίδη, Ελευθέριο Παπάζογλου, Έκτωρα Πολύδωρος, Χρήστο Χαϊτίδη αλλά και για τον προπονητή της Ανδρικής ομάδας Σάκη Βαλαβάνη.
Ο Αδάμ Παπαδόπουλος ψηφίστηκε κορυφαίο πίβοτ στην Ελλάδα, ο Αχιλλέας Τόσκας καλύτερος νέος του πρωταθλήματος και 3ος καλύτερος δεξιός ίντερ, ο Αθανάσιος Παπάζογλου 2ος καλύτερος δεξιός ίντερ ενώ την 4η καλύτερη θέση κατέλαβαν οι: Ελευθέριος Παπάζογλου (τερματοφύλακας), Ευγένιος Τουνγκελίδης( Αριστερό ίντερ) Έκτωρας Πολύδωρος (αμυντικός). Την 5η θέση στο αριστερό εξτρέμ πήρε ο Χρήστος Χαϊτίδης ενώ στους καλύτερους νέους ψηφίστηκε και ο Σίνα Αρμάντο.
Σημαντική διάκριση και η 4η θέση του Σάκη Βαλαβάνη μεταξύ 14 προπονητών.

Συγκεκριμένα το γραφείο Τύπου της Ομοσπονδίας διενήργησε ψηφοφορία στην οποία συμμετείχαν οι προπονητές και οι αρχηγοί της Handball Premier και της Α1 Γυναικών.
Στην ψηφοφορία δεν υπήρχε κανένας περιορισμός, προπονητές και αρχηγοί μπορούσαν να ψηφίσουν και μέλη της ομάδας τους.
Κάθε εκλέκτορας είχε τρεις επιλογές σε κάθε θέση με διαβάθμιση πόντων 10 για την πρώτη επιλογή, 5 για την δεύτερη και 2 για την τρίτη.

Τα πλήρη αποτελέσματα:
Handball Premier
Τερματοφύλακας
1. Μπάουερ (ΑΕΚ) 191
2. Άρσιτς (ΠΑΟΚ) 131
3. Παπαντωνόπουλος (Διομήδης Άργους) 67
Παπάζογλου (Δράμα)41, Μπάρμπας (Άρης Νικαίας) 10
Κοσάνοβιτς (ΑΕΚ) 7, Κολλύρης (ΑΣΕ Δούκα)6, Γκίγκοφ (ΠΑΟΚ) 5, Κριούτσκοφ (Φίλιππος Βέροιας) 4, Μπουμπουλέντρας (Ζαφειράκης Νάουσας) 2
Δεξί εξτρέμ
1. Αραμπατζής (ΑΕΚ) 192
2. Τζηράς (ΑΕΚ) 172
3. Τζωρτζίνης (ΠΑΟΚ) 45
Χόγκας (Διομήδης Άργους) 27, Στεφανίτσης (ΑΣΕ Δούκα) 15, Τρούλος (Σαλαμίνα) 4, Μπακαούκας (Σαλαμίνα) 2, Παπαγεωργίου (ΑΕΣΧ Πυλαίας) 2
Δεξί ίντερ
1. Μπουνέτα (ΑΕΚ) 190
2. Παπάζογλου (Δράμα) 131
3. Τόσκας (Δράμα) 42
Καραγκιοζόπουλος (ΠΑΟΚ) 37, Τζωρτζίνης (ΠΑΟΚ) 12, Ρέινα (ΑΕΚ) 10, Καρακεχαγιάς (ΑΣΕ Δούκα) 10, Μπαλτατζής (Φίλιππος) 9, Κράλλης (Αερωπός) 6, Χουρσουντιάν (Άρης Ν.) 5, Σεϊρεκίδης (ΠΑΟΚ) 2
Πλέι μέικερ
1. Λέμος (ΑΕΚ) 134
2. Φλορίδο (ΑΕΚ) 77
3. Τσιγαρίδας (Διομήδης Άργους) 68
Στογιάνοβιτς (ΠΑΟΚ) 65, Μισαηλίδης (Αερωπός) 36, Δομπρής (ΑΕΚ) 35, Κουκμίσης (ΑΕΣΧ Πυλαίας) 20, Σεϊρεκίδης (ΠΑΟΚ) 11, Θεοδωρόπουλος (Ζαφειράκης) 7, Χαντέλης (Διομήδης) 5, Λιόλιος (Ιωνικός ΝΦ) 4
Aριστερό ίντερ
1. Μυλωνάς (ΑΕΚ) 247
2. Μπόσκος (Διομήδης) 122
3. Καλόμοιρος (ΑΕΚ) 33
Τουνγκελίδης (Δράμα) 16, Αϊβαλιώτης (Ιωνικός ΝΦ) 14, Τριανταφυλλίδης (Φίλιππος) 9, Ελευθεριάδης (Φαίακας Κέρκυρας) 5, Παλάσκας (ΠΑΟΚ) 5, Σεϊρεκίδης (ΠΑΟΚ) 2, Στογιάνοβιτς (ΠΑΟΚ) 2, Τσαναξίδης (ΠΑΟΚ) 2, Δ. Αποστολίδης (ΑΣΕ Δούκα) 2
Αριστερό εξτρέμ
1. Κεδέρης (ΑΕΚ) 215
2. Κωστακίδης (Φίλιππος) 103
3. Παπαβασίλης (ΠΑΟΚ) 98
Νικολαϊδης (ΠΑΟΚ) 16, Χαϊτίδης (Δράμα) 8, Τζίμπουλας (Διομήδης) 7, Μπούτος (Ιωνικός ΝΦ) 5, Β. Παπαδόπουλος (Ολυμπιακός) 5, Τσίλης (Ολυμπιακός) 2
Πίβοτ
1. Παπαδόπουλος (Δράμα) 127
2. Χιμένεθ (ΑΕΚ) 116
3. Λιάπης (ΠΑΟΚ) 87
Παπαδιονυσίου (ΑΕΚ) 51, Αραπακόπουλος (ΑΕΚ) 25, Τσαναξίδης (ΠΑΟΚ) 23, Γιόσμου (ΑΣΕ Δούκα) 9, Μέντουριτς (ΠΑΟΚ) 9, Μάνθος (Διομήδης) 4, Παγιάτης (ΑΣΕ Δούκα) 2, Τσαμουρίδης (Φαίακας) 2, Βαφείδης (Αερωπός) 2, Πολύδωρος (Δράμα) 2
Αμυντικός
1. Αραπακόπουλος (ΑΕΚ) 124
2. Παπαδιονυσίου (ΑΕΚ) 89
3. Τσαναξίδης (ΠΑΟΚ) 69
Χιμένεθ (ΑΕΚ) 29, Λιάπης (ΠΑΟΚ) 24, Παπαδόπουλος (Δράμα) 24, Πολύδωρος 24 (Δράμα), Μαρκατάτος (Διομήδης) 18, Κρεμαστιώτης (Διομήδης) 12, Μέντουριτς (ΠΑΟΚ) 10, Μιχαηλίδης (Ολυμπιακός) 10, Τσαμουρίδης (Φαίακας) 4, Βαφείδης (Αερωπός) 2
Νέος (έως 21 ετών)
1. Τόσκας (Δράμα) 117
2. Μπόσκος (Διομήδης) 87
3. Τζωρτζίνης (ΠΑΟΚ) 61
Παπάζογλου (Δράμα) 45, Τσιγαρίδας (Διομήδης) 39, Γιάντσα (ΑΕΚ) 24, Κοτσιώνης (ΑΕΚ) 21, Σίνα (Δράμα) 9, Παγιάτης (ΑΣΕ Δούκα) 7, Στεφανίτσης (ΑΣΕ Δούκα) 7, Παπαντωνόπουλος (Διομήδης) 7, Στάθης (ΑΕΚ) 2, Καρακεχαγιάς (ΑΣΕ Δούκα) 2, Αναστασίου (ΑΣΕ Δούκα) 2, Παπαβασίλης (ΠΑΟΚ) 2
Προπονητής
1. Δημητρούλιας (ΑΕΚ) 235
2. Γούσιος (ΠΑΟΚ) 96
3. Χαλκίδης (Διομήδης) 70
Βαλαβάνης (Δράμα) 36, Ανανιάδης (ΑΕΣΧ Πυλαίας) 14, Πηλαλίδης (Αερωπός) 2, Δεληγιάννης (Ζαφειράκης) 2, Γρηγοράκης (Άρης Ν.) 2.
Πρώτος σκόρερ
Κωστακίδης (Φίλιππος Βέροιας) 112 γκολ
MVP
Xριστόδουλος Μυλωνάς (ΑΕΚ)
*Ψηφοφορία εκπροσώπων ΜΜΕ στον 2ο τελικό

ΔΗΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

ΔΗΜΟΣ ΔΟΞΑΤΟΥ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

ΔΗΜΟΣ ΠΑΡΑΝΕΣΤΙΟΥ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

ΔΗΜΟΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

ΔΗΜΟΣ Κ. ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

© 2018 Destanea. All Rights Reserved. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: ΡΕΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ | ΑΙΓΑΙΟΥ 4 ΔΡΑΜΑ, 66100 | 6932416400 - eirtrian@otenet.gr