Ο ταινίες που προκρίθηκαν για το 42ο Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Written by

Η Προκριματική Επιτροπή του 42ου Φεστιβάλ Ελληνικών ταινιών μικρού μήκους Δράμας αποτελούμενη από τους
1. Ρόμπι Εκσιέλ – Κριτικό κιν/φου, Δημοσιογράφο
2. Βαγγέλη Λυμπερόπουλο – Σκηνοθέτη, Παραγωγό
3. Σπύρο Ταραβήρα – Σκηνοθέτη, Παραγωγό
4. Γιώργο Τελτζίδη – Σεναριογράφο, Σκηνοθέτη
5. Αντώνη Παπαδόπουλο – Καλλιτεχνικό Διευθυντή Φεστιβάλ Δράμας, Σκηνοθέτη
λαμβάνοντας υπ’οψιν τον πολύ μεγάλο αριθμό – ρεκόρ αιτήσεων για μία ακόμη χρονιά - καθώς και το υψηλό επίπεδο των ταινιών, αποφάσισε να προκρίνει για το διαγωνιστικό τμήμα του 42ου Φεστιβάλ Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας τις εξής ταινίες:

Τίτλος Ταινίας Σκηνοθεσία (Ελληνικοί Χαρακτήρες) Διάρκεια
1 `Yπνοβατικός Anastasi Melissa 19
2 Materia Celeste Gatopoulos Andrea 15
3 The Dead Ones Georgiou Stefan 19
4 Unter Elden Pontikis Peter 10
5 Η Γραμμή Αγέλαστος Λουκάς 11
6 Τo βάρος της θάλασσας Αλεβίζος Κωστής 16
7 Autour du lit (Περί του κρεβατιού) Αλεξανδράκη Νινα 17
8 I am Mackenzie Αναστασιάδου Άρτεμις 20
9 Καρτ Ποστάλ Από Το Τέλος Του Κόσμου Αντωνόπουλος Κωνσταντίνος 23
10 Κλεονίκη Αντωνοπούλου Άννα 28
11 Chekhov's Gun Αργυρός Χρήστος 14
12 Μίλα Βακαλιός Ανδρέας 15
13 Η Ιστορία του Γιάννη Γερμανάκου Κοψίνη Βούλα 14
14 Ιφιγένεια: όχι πια δάκρυα Γεωργακόπουλος Γιώργος 18
15 Ο Καραγκιόζης Γιγιντής Μιχάλης 26
16 Keygrip Γκατζούλης Νάσος 6
17 Σκοπελίτης ή το Πλοίο Γκότζος Γιώργος 16
18 Παγίδα Γουδέλης Βασίλης 13
19 Cloud Δημητρίου Μιχάλης 20
20 Alpha Male Δημολίκας Χρήστος 18
21 Αfter party Ζαρμπής Αλέξανδρος 9
22 Πλαστικά Λουλούδια Ζαφείρης Γιάννης 4
23 Ρουζ Θεοδοσόπουλος Κωστής 18
24 Ο Μάγκας Κακανιάρης Αλέξανδρος 17
25 Soldier 365 (Στρατιώτης 365) Καλογιάννη Έλια 6
26 Chopper Καψανάκης Γιώργος 10
27 Η απόσταση ανάμεσα στον ουρανό κι εμάς Kεκάτος βασίλης 9
28 index Κολοβός Νικόλας 12
29 Γραίγος Κόντος Αλέξανδρος 16
30 Διάπλους ιστορίες ελπίδας Κοτσώνη Ιφιγένεια 18
31 W Κουπετώρης Στέλιος 6
32 Μέσα μου Βλέπω Μονάχα Θάλασσα Κυβερνήτης Γιώργος |Οικονόμου Πάντζου Νεφέλη | Σιδηροπούλου Μαρία |Χατζηγιάννης Αλέξης 24
33 Αζαν Μαραγγούλη Γεωργία 23
34 Η απελευθέρωση του Χάραλντ Κβíστ Μαράκη Μελίνα 13
35 Χίμαιρα Μελπομένη 9
36 Waithood Μίις Λουιζιάνα 21
37 Μαύρη Αλήθεια Μπισδίκης Γιώργος 9
38 One Day One Fly Νιαμονιτάκης Πέτρος 6
39 The Right One Ντζούκιτς Ούρσκα, Τζάφκας Γαβριήλ 14
40 Βίαιη εξίσωση Ντούσιας Αντώνης 5
41 Για Χρόνια Πλάγιαζα Νωρίς Παναγόπουλος Ιάκωβος 29
42 Άννα και Φαίδρα Πάνικ Ελίνα 20
43 off guard Παπαδάκη Ντάινα 12
44 Pathologies of Everyday Life Παπαθανασόπουλος Αλέξανδρος 11
45 Identity Παππάς Πάνος, Χαραλάμπους Δέσποινα 14
46 Land Πασκουινέλλι Θεοδώρα -Λένα Αντζέλικα 6
47 Ελληνικόν Πρέπης Κωνσταντίνος 22
48 Ο Δίκαιος Πυθαράς Χρήστος 7
49 Γιαζίντι Σακαλόγλου Έκτωρ 20
50 Αγάπα με Σαμουράκης Αντώνης 26
51 Βασιλικός Σέρφας Βαγγέλης 18
52 Εξομολόγηση Σιεηττάνης Ανδρέας 22
53 Seawolf Σιταρίδης Χρήστος 17
54 Birds with no Legs Σταμάτης Παύλος 18
55 Στο δωμάτιο Σωτήρχου Μ. Γεωργία 15
56 Γιος Τατάρογλου Κώστας 10
57 H σιωπή του δάσους Τζιάλλι Βαλεντίνα 13
58 Sable Noir Τρουμπούκης Θανάσης 20
59 Sad Girl Weekend Τσακαλέας Δημήτρης , Βαρτζιώτη Λήδα 15
60 Η θάλασσα Χαπέσιης Μιχάλης 25
Η σειρά είναι αλφαβητική ανά σκηνοθέτη.

ΔΗΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

ΔΗΜΟΣ ΔΟΞΑΤΟΥ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

ΔΗΜΟΣ ΠΑΡΑΝΕΣΤΙΟΥ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

ΔΗΜΟΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

ΔΗΜΟΣ Κ. ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

1. ΙΣΤΟΡΙΑ

2. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

3. ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

olive n flower banner

parxarides triantafillos banner

© 2018 Destanea. All Rights Reserved. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: ΡΕΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ | ΑΙΓΑΙΟΥ 4 ΔΡΑΜΑ, 66100 | 6932416400 - eirtrian@otenet.gr